Zaloguj się

Aktualności

Aktualności

Współpraca z lwowskim Uniwersytetem

Z dumą informujemy, że w dniu 17 grudnia 2021 r. we Lwowie pomiędzy Ukraińskim Uniwersytetem Katolickim oraz Fundacją Smolin Andruszewski w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020 podpisana została umowa partnerska w celu wspólnej realizacji projektu „Gente Ruthenus, natione Polonus. Dziedzictwo Jana Andruszewskiego ze Smolina”.

 

Celem nadrzędnym projektu jest przywołanie i rewitalizacja – na przykładzie twórczości Jana Andruszewskiego - z pochodzenia Rusina, z narodowości Polaka – wspólnych korzeni kulturowych Polaków i Ukraińców.

W obliczu inwazji putinowskiej Rosji na Ukrainę, wobec heroicznej postawy broniących swej wolności Ukraińców oraz wobec niosących im pomoc Polaków, przesłanie Projektu jest szczególnie aktualne.

Jednocześnie Fundacja Smolin Andruszewski świadczy nieustanną pomoc dla Ukrainy oraz Uchodźców od początku wojny. Zakwaterowanie, logistyka, leki, żywność to zakres naszego działania. Aby móc tę pomoc kontynuować potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego. W tym celu uruchomiliśmy konto, na które możecie Państwo wpłacać darowiznę.

Fundacja Smolin Andruszewski, ul. Gościnna 3a, 35-314 Rzeszów
Bank Spółdzielczy w Lubaczowie
 

nr konta PL 68 9101 0003 2003 0019 5126 0005 

nr konta EUR 41910100032003001951260006 
 
BIC/SWIFT BS Lubaczów: POLUPLPR
 
Tytuł: Darowizna na cele humanitarne dla Ukrainy
 
 
Państwa wsparcie finansowe przeznaczone jest w 100% na pomoc Ukraińcom pozostałym w swojej ojczyźnie jak i Uchodźcom.
 
W związku z powyższym proponując alternatywne i równie efektywne narzędzie wsparcia wstrzymujemy przekazywanie części wartości transakcji w naszym sklepie internetowym na pomoc Uchodźcom z Ukrainy.
 
Niech żyje wolna i niepodległa Ukraina!
 
Na zdjęciu: Rektor Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu Jego Magnificencja ks. dr Bohdan Prach oraz Członek Rady Fundatorów Fundacji Smolin Andruszewski Cezary Andruszewski po podpisaniu umowy (fot. ©Oleksandr Urban).